Rozhodnutia

Povaha sociálnej siete Facebook a trestné konanie
rozhodnutie Ústavného súdu ČR sa zaoberá problematikou povahy sociálnej siete Facebook a možnosťami získavania informácií z tejto siete v trestnom konaní.
 
Asperačná zásada, obnova konania a starý Trestný zákon
rozhodnutie Ústavného súdu SR sa zaoberá otázkou, či obnovu konania je nutné povoliť aj v prípadoch, keď došlo k uloženiu trestu podľa asperačnej zásady v zmysle Trestného zákona účinného do 31.12.2005
 
Výhrada vlastníckeho práva a trestný čin sprenevery
rozhodnutie Krajskej prokuratúry v Bratislave sa zaoberá výkladom znakov skutkovej podstaty trestného činu sprenevery v súvislosti s výhradou vlastníckeho práva.
 
Manipulácia s tachometrom vozidla a trestný čin podvodu
rozhodnutie Najvyššieho súdu Českej republiky sa zaoberá právnym posúdením konania spočívajúceho v predaji motorového vozidla s neoprávnene upraveným stavom tachometru.
 
Dôkazné bremeno prokurátora a odmietnutie obžaloby
rozhodnutie Najvyššieho súdu SR sa zaoberá otázkou dôkazného bremena prokurátora v konaní pred súdom, (ne)možnosťou súdu odmietnuť obžalobu z dôvodu dôkaznej núdze s tým, že súd nesmie iniciatívne napomáhať ani jednej strane.
 
 
 

Najčítanejšie články

Daňové trestné činy - niektoré aplikačné problémy

 vý­ťah z pred­náš­ky us­ku­toč­ne­nej dňa 09.05.2013 v Om­še­ní

 
Trestný čin ohovárania vs. prípustná (dovolená) kritika

 člá­nok pri­ná­ša ana­lý­zu zna­kov pre­či­nu oho­vá­ra­nia pod­ľa § 373 ods. 1 Tr. zák. a ve­nu­je po­zor­nosť aj prob­le­ma­ti­ke, do akej mie­ry je prí­pus­tná kri­ti­ka naj­mä ve­rej­ne čin­ných osôb.

 
Zákonnosť dôkazov a procesu dokazovania trestných činov s drogovým prvkom (z pohľadu obhajoby)

 cie­ľom člán­ku bo­lo pou­ká­zať na ma­név­ro­va­cí pries­tor ob­ha­jo­by pri vý­ko­ne ob­ha­jo­by osôb ob­vi­ne­ných z tres­tných či­nov naj­mä s dro­go­vým pr­vkom.

 
   
 
Mapa stránky   |   O nás   |   Kontakt Powered by Cyclone3 XUL CMS of Comsultia